Lärare och instruktörer Djurvård

Djurvårdslärarna nås via den gemensamma telefonen i lärarrummet. Dessutom har djurvården en egen mobiltelefon som någon av instruktörerna brukar bära med sig. Om de inte svarar beror det troligtvis på att de har lektion.

Telefon till lärarrummet Djurvård
010-242 68 19

Telefon och mobiltelefon till instruktörerna på djurvården
010-242 68 76
070-429 05 09

Inger Wickman  
Legitimerad yrkeslärare 
010-242 68 19
inger.wickman@rjl.se

Veronica Turesson
Legitimerad yrkeslärare
010-242 68 19
veronica.turesson@rjl.se

Erica Högström Tagesson
Yrkeslärare 
010-242 68 76
erica.hogstrom.tagesson@rjl.se

Annelie Isaksson
Yrkeslärare
010-242 68 76
annelie.isaksson@rjl.se 

Nina Folkelid 
Yrkeslärare 
010-242 68 76

nina.folkelid@rjl.se

Johan Holmström 
Yrkeslärare 
010-242 68 19
johan.holmstrom@rjl.se

Sofia Edlund (föräldraledig) 
Instruktör
010-242 68 76
sofia.edlund@rjl.se

Cristiane Speziali Menegazzi
Instruktör
010-242 68 76
cristiane.speziali.menegazzi@rjl.se

Christos Stefanidis
Vaktmästare djurvården
076-250 90 91
christos.stefanidis@rjl.se