Kontakt

Sörängens folkhögskola svara gärna på dina frågor, här hittar du adresser, e-post och telefonnummer.

Besöks- och postadress

Sörängens folkhögskola
Rågången 4
571 38 Nässjö

Expedition/växel: 010-243 35 00

sorangens.folkhogskola@rjl.se

Fakturaadress

Region Jönköpings län/Fakturaenheten
Sörängens folkhögskola
Box 1024
551 11 Jönköping

Organisationsnummer 232100-0057

Personal på Sörängens folkhögskola

Rektor

Patrik Luth
010-243 35 04

patrik.luth@rjl.se

Kurator

Eva-Lotta Svensson
Kurator
eva-lotta.svensson@rjl.se

010-243 35 07  / 072-7318193

Öppettider: tisdag, onsdag samt halva torsdag.

Syo

010-243 35 06 (Telefontid torsdag 8.30-12.00)

Lena Feldin

lena.feldin@sorangen.rjl.se

Skolsköterska

010-243 35 07

Kök

010-243 35 10 (kontor) / 010-243 35 11

Keramik

010-243 35 17

Butik

010-243 35 18

Foto

010-243 35 15

Animation

010-243 35 16

Lärare

Lena Feldin

lena.feldin@sorangen.rjl.se

Mattias Frisendahl
mattias.frisendahl@sorangen.rjl.se

Sophia Rasmussen
sophia.rasmussen@sorangen.rjl.se

Gunilla Olsson
gunilla.olsson@sorangen.rjl.se

Pär Berg
par.berg@sorangen.rjl.se

Hasse Bengtsson
hasse.bengtsson@sorangen.rjl.se

Annika Giannini
annika.giannini@sorangen.rjl.se

Erik Danielsson
erik.danielsson@sorangen.rjl.se

Teresa Glad
teresa.glad@sorangen.rjl.se

 

Övrig personal

Yvonne Wedin
Butiksansvarig, skolsköterska

Åsa Petersson
010-243 35 01
Skoladministration
asa.petersson@rjl.se

Carina Slater
010-243 35 01
Skoladministration
carina.slater@rjl.se

Carl Öberg
010-243 35 20
IT, webmaster och marknadsföring

carl.oberg@rjl.se

Annelie Pettersson
010-243 35 03
Ekonomi
anneli.a.petersson@rjl.se

Eva-Lotta Svensson
010-243 35 24 / 072-7318193
Kurator
eva-lotta.svensson@rjl.se

Kenneth Gunnarsson
070- 340 80 92
Vaktmästare
kennet.gunnarsson@rjl.se

Håkan Lindström
Vaktmästare
hakan.lindstrom@rjl.se

Ingalill Svensson
Matmor
ingalill.m.svensson@rjl.se

Inger Claesson
Kök
inger.klasson@rjl.se

Lena Högberg
Kök
lena.hogberg@rjl.se

Anna Andersson
070-6155651
Internatföreståndare/städ
ann-catrin.andersson@rjl.se

Franciska Bagaric´
Slavica Brtan
Erica Högberg

Städ
sorangens.folkhogskola@rjl.se