Kontakt

Sörängens folkhögskola svara gärna på dina frågor, här hittar du adresser, e-post och telefonnummer.

Besöks- och postadress

Sörängens folkhögskola
Rågången 4
571 38 Nässjö

Expedition/växel: 010-243 35 00

sorangens.folkhogskola@rjl.se

Fakturaadress

Region Jönköpings län/Fakturaenheten
Sörängens folkhögskola
Box 1024
551 11 Jönköping

Organisationsnummer 232100-0057

Personal på Sörängens folkhögskola

Rektor

Patrik Luth
010-243 35 04 / 076-146 54 72

patrik.luth@rjl.se

Kurator, skolsköterska och lärare 

Eva-Lotta Svensson
010-243 35 07  / 072-731 81 93

eva-lotta.svensson@rjl.se

SYV, Studie- och yrkesvägledare

Lena Feldin
010-243 35 06 (Telefontid torsdag 8.30-12.00) 

lena.feldin@sorangen.rjl.se

 

Kök

010-243 35 10 (kontor) / 010-243 35 11

Keramik

010-243 35 17

Butik

010-243 35 01

Foto

010-243 35 15

Animation

010-243 35 16

Lärare

Lena Feldin
lena.feldin@sorangen.rjl.se

Mattias Frisendahl
mattias.frisendahl@sorangen.rjl.se

Johan Malm
johan.malm@sorangen.rjl.se

Sophia Rasmussen
sophia.rasmussen@sorangen.rjl.se

Gunilla Olsson
gunilla.olsson@sorangen.rjl.se

Pär Berg
par.berg@sorangen.rjl.se

Hasse Bengtsson
hasse.bengtsson@sorangen.rjl.se

Annika Giannini
annika.giannini@sorangen.rjl.se

Erik Danielsson
erik.danielsson@sorangen.rjl.se

Niklas Johansson
niklas.johansson@sorangen.rjl.se

Teresa Glad
teresa.glad@sorangen.rjl.se

Annika Nordenskiöld
annika.nordenskiold@sorangen.rjl.se

 

Övrig personal

Åsa Petersson
010-243 35 01
Skoladministration
asa.petersson@rjl.se

Carina Slater
010-243 35 01
Skoladministration, butik
carina.slater@rjl.se

Carl Öberg
010-243 35 20
IT, webmaster och marknadsföring
carl.oberg@rjl.se

Annelie Pettersson
010-243 35 03
Ekonomi
anneli.a.petersson@rjl.se

Kenneth Gunnarsson
070- 340 80 92
Vaktmästare
kennet.gunnarsson@rjl.se

Tobias Jakobsson
070- 340 82 62
Vaktmästare
tobias.jakobsson@rjl.se

Inger Claesson
Kök
inger.klasson@rjl.se

Lena Högberg
Kök
lena.hogberg@rjl.se

Anna Andersson
070- 615 56 51
Internatföreståndare/städ
ann-catrin.andersson@rjl.se

Slavica Brtan
Erica Högberg

Städ
sorangens.folkhogskola@rjl.se