Verksamhetschefer

Verksamhetschefer ingår i Bra Livs ledningsgrupp. Verksamhetschef ansvarar övergripande för enhetens personal-, ekonomi- och utvecklingsfrågor.

Anderstorps vårdcentral
Tf. verksamhetschef
Gordana Jakupovic
gordana.jakupovic@rjl.se

Bankeryds vårdcentral
Gunilla Magnusson
gunilla.magnusson@rjl.se

Bodafors vårdcentral
Göran Runesson
goran.runesson@rjl.se

Eksjö vårdcentral
Tf. verksamhetschef
Marie Bäckström Andersson
marie.backstrom.andersson@rjl.se

Gislaveds vårdcentral
Tf. verksamhetschef
Gordana Jakupovic
gordana.jakupovic@rjl.se

Gnosjö vårdcentral 
Annica Park
annica.park@rjl.se

Gränna vårdcentral
Valentina Moldovan
valentina.moldovan@rjl.se

Habo vårdcentral
Josette Troon
josette.troon@rjl.se

Hälsans vårdcentral 1
Ann Vikström
ann.vikstrom@rjl.se

Hälsans vårdcentral 2
Marie Sigfridsson
marie.sigfridsson@rjl.se

Kungshälsans vårdcentral
Peter Fransson
peter.fransson@rjl.se

Landsbro vårdcentral
Jane Broling Danielsson
jane.broling.danielsson@rjl.se

Mariannelunds vårdcentral
Tf. verksamhetschef
Marie Bäckström Andersson
marie.backstrom.andersson@rjl.se

Mullsjö vårdcentral
Lise-Lotthe Hedström
lise-lotthe.hedstrom@rjl.se

Norrahammars vårdcentral
Ann-Margret Floengård
ann-margret.floengard@rjl.se

Nässjö vårdcentral
Göran Runesson
goran.runesson@rjl.se

Reftele vårdcentral
Åsa Dahlqvist
asa.dahlqvist@rjl.se

Rosenhälsans vårdcentral
Anette Sparf
anette.sparf@rjl.se

Rosenlunds vårdcentral
Morgan Frick
morgan.frick@rjl.se

Rydaholms vårdcentral
Annelie Sonéus
annelie.soneus@rjl.se

Råslätts vårdcentral
Christina Uppenberg
christina.uppenberg@rjl.se

Skillingaryds vårdcentral
Kerstin Hammar
kerstin.hammar@rjl.se

Smålandsstenars vårdcentral
Åsa Dahlqvist
asa.dahlqvist@rjl.se

Sävsjö vårdcentral
Peter Stålhammar
peter.stalhammar@rjl.se

Tenhults vårdcentral
Morgan Frick
morgan.frick@rjl.se

Tranås vårdcentral
Peter Lundin Johansson
peter.lundin.johansson@rjl.se

Vaggeryds vårdcentral
Kerstin Hammar
kerstin.hammar@rjl.se

Vetlanda vårdcentral
Jane Broling Danielsson
jane.broling.danielsson@rjl.se

Vråens vårdcentral
Annelie Sonéus
annelie.soneus@rjl.se

Väster vårdcentral
Anna Wingerup
anna.wingerup@rjl.se

Öxnehaga vårdcentral
Miriam Carlsson
miriam.carlsson@rjl.se