Jubileumsbok "Stora Segerstad - 100 år av samverkan"

Bok

Vi kan meddela den glada nyheten att jubileumsboken Stora Segerstad – 100 år av SAMVERKAN nu finns till försäljning. Boken innehåller 260 sidor minnen, anekdoter, fakta och berättelser om Stora Segerstad.

Vi vill rikta ett STORT tack till alla som på något vis gjort sitt för att bidra till att boken blivit till. Ett särskilt STORT TACK till Ann-Sofi ”Affi” Arvidsson och Reinhold Kappelmark för att ni delat med er av era historier, er erfarenhet, ert kunnande och inte minst ert idoga engagemang och arbete.

Bokprojektet har delfinansierats av Eu-programmet Leader Västra Småland. (Extern länk)

För dig som vill köpa ett alldeles eget exemplar av boken gör du enligt följande:

1. Betalning

Alternativ 1:
Swisha 250 kr (inkl. frakt) till 123 340 77 49 (Stora Segerstadskolornas elevförbund)
Skriv ditt namn och Segerstadboken i meddelandet (ex: Anna Andersson,  segerstadboken)                        

Alternativ 2:
Sätt in 250 kr (inkl. frakt) på bankgiro 5495-1629 och märk betalningen med namn och segerstadboken (ex. Anna Andersson, Segerstadboken)

2.  Skicka din postadress

När du gjort din betalning för boken skickar du ett mail till stora.segerstad.naturbrukscentrum@rjl.se 

  • Ange namn och postadress
  • Ange när du gjorde betalningen och på vilket sätt.
  • I ämnesraden för mailet skriver du Segerstadboken 

När vi har mottagit betalning och mail med ditt namn och adress postar vi din bok så fort vi har möjlighet!

Köper du boken på plats på skolan kostar den 200 kr. Fraktkostnad uppgår till 50 kr.

Trevlig läsning!